Nem jó előjelekkel indult a mai találkozó, hiszen a heti felkészülés során a Hercules játékoskeretéből betegség, sérülés miatt többen nem tudtak edzeni. Ennek ellenére a játékoskeret, és az edző bizakodó hangulatban voltak, hiszen a mai találkozót meg szerették volna nyerni…

Budaörsi DSE/EMERICUS SE – Hercules SE 3:0

Játékvezetők: Takács Ádám, Mocsnik Lajos

Edzők: Balogh István, illetve: Kovács István

A Budaörsi DSE az alábbi összeállításban lépett pályára:

Hortobágyi Anna Mária, Deli Zsófia, Hernády Sára, Lakatos Dóra, Jakab Eszter, Farkas Noémi

Cserék: Klencsár Lilla Judit, Kócziás Veronika, liberok: Tóth Annamária, Futsek Sára Kármen

A Hercules SE az alábbi összeállításban kezdett:

Kiss Virág, Ehmann Kata, Soós Brigitta, Kristóf Ramóna, Muhi Laura, Borbély Vivien

Csere: Mihajlovich Marina, Szarvas Luca libero:Georgopulosz Olympia

Az első szettben a Hercules rendkívül gyenge mezőnymunkát, főleg rossz, menthetetlenül elpattanó nyitásfogadást produkált. A szervák iránya, a támadások, a labdamenetek befejezése sem a megbeszélt taktika szerint történt. Az eredmény, húsz perc alatt 25:12-es megalázó vereség. 1:0

A második szettben csapatunknál folytatódott a pontatlan bejátszások sora, míg a fiatal házigazdák gyors, kemény főleg négyes helyről történő támadásokkal egyre jobban megléptek. Rossz nyitásfogadásunkat látva még alsó egyenes szervákkal is „alázták” a Herculest. A szett utolsó szakaszában 23:18-as hazai vezetést követően kissé kiengedett a Budaörs. Ezt sikerült kihasználnunk, és több szettlabdát hárítva egyenlítés közeli helyzetbe kerültünk. Sajnos ennél többre nem futotta, és a huszonkettedik percben 25:23-ra nyert a hazai csapat.2:0

A harmadik játszma elején ismét kiszerválták csapatunkat. 13:3-as (!) hazai vezetésnél senki nem számított arra, hogy a folytatásban visszatér a meccsbe a Hercules. Pár hosszú labdamenetben megmutattuk, hogy tudunk mi jobban is játszani. Egyre hatásosabban szerváltunk, és mezőnyöztünk, és taktikusan támadtunk. 22:20-as hazai időkérés után megcsillant a remény, hogy egyenlíthetünk, de sajnos nem ez történt. U-21-es ellenfelünk a szett huszonhetedik percében egy a kettes helyről az üresen maradt hosszú átló irányába paskolt labdával 25:23-ra nyerte a szettet, és a mérkőzést. 3:0

A két csapat hatvankilenc perces tiszta játékidőt hozó találkozóján a házigazdák remek szervákkal, gyors mozgékony játékkal megérdemelt győzelmet arattak.

Jók: Deli Zsófia, Jakab Eszter, illetve: –

A bajnokság következő mérkőzését november 25-én vasárnap játsszuk. A helyszín, és a pontos kezdési időpont még bizonytalan. Ellenfelünk a Tatai RSE lesz.