(-18; -23; -19)

Játékvezetők: Ladányi Bence, Surányi Szabolcs

Edzők:Lestár László, illetve Kovács István

A Közgáz Kinizsi utcai termében megrendezett bajnoki mérkőzéstől mindkét edző remek röplabda csemegét, jó játékot és győzelmet várt csapatától. A bajnoki tabellán elfoglalt helyezésük alapján a Hercules SE csapatának nagyobb esélye volt a győzelemre.

A KÖZGÁZ SC. és DSK az alábbi összeállításban lépett pályára:

Németh Nóra, Polgár Tekla, Bartók Noémi, Nagy Bernadett, Kreisz Kincső, Briga Zsanett Zsuzsanna

Cserék: Kecskész Eszter Imola. Meszleny Dóra, Leopold Irma Lili, Máté Janka libero: Pál Noémi Laura

A Hercules SE az alábbi összeállításban kezdett:

KissVirág, Ehmann Kata, Soós Brigitta, Kristóf Ramóna, Muhi Laura, Borbély Vivien

Cserék: Szarvas Luca, Mihajlovich Marina libero: Georgopulosz Olympia

A vendégek csapatkapitányának Kiss Virág szerváját pontos nyitásfogadás, és feladást követően a hazaiak csapatkapitánya Nagy Bernadett bombázta négyes ütő helyről a vonalra. Az így megszerzett első hazai pontra gyorsan válaszolt a Hercules, majd Ehmann Kata remek nyitásai, illetve a támadóik fegyelmezett játékkal megszerzett okos pontjai után 10:1-re megléptek a vendégek. A tudatos játék továbbra is a vendégekre volt jellemző, míg a Közgáz fiataljai meg voltak zavarodva. 21:10-es Hercules vezetésnél játéklehetőséget kapott Szarvas Luca is. A Szett tizenkilencedik percében 25:18-as Hercules szett győzelem született. 0:1

A második játszma két Herculeses pont után meglepő fordulattal kezdődött. A hazai csapat hetese, Polgár Tekla kiszerválta a vendégeket, és 8:3-ra fordította az állást. Ez a jelentős előny egészen a szett utolsó harmadáig fennállt. Akkorra állt újra össze a Hercules játéka, visszatértek a veszélyes, nehezen vagy egyáltalán nem fogadható szervák, a rutinosan az üres helyekre ütött támadások, és 21:20-ra módosították az állást. Ekkor a veszélyt érezve Lestár László időt, majd cserék sorozatát hajtotta végre. Mindezt hiába, mert a vendégek remekül hajtottak, küzdöttek minden egyes pontért. A remek csapatmunkát azzal fejelték meg, hogy 23:22-nél átvették a vezetést. Ekkor újabb hazai időkérés, majd csere után még sikerült a Közgáznak egyenlíteni, de a jobban koncentráló vendégcsapat a szett huszonharmadik percében 25:23-ra nyert.<b>0:2</b>

A húsz percig tartó harmadik játszmát Kiss Virág remek szervái után 5:0-s előnnyel kezdte a Hercules. A továbbiakban folytatódott a hazai csapat vergődése, és csak ritkán tudták azt az eredményességet produkálni, amit a második szettben. A vendégek 16:10-es, és 23:17-es előnyüknél játéklehetőséget biztosítottak cseréiknek is, de így is magabiztos 25:19-es győzelmet arattak. 0:3

A 62 percig tartó mérkőzésen érvényesült a papírforma. A rutinosabb játékosokból álló Hercules az idény legjobb játékával megérdemelten szerezte meg a három bajnoki pontot.

Jók: Nagy Bernadett illetve: a Hercules teljes csapata

Következő bajnoki mérkőzésünket 2018. december 9-én vasárnap 11.30-órakor játsszuk a Práter utcai Szent Benedek Gimnázium tornatermében. Ellenfelünk a listavezető PTE-PEAC (Pécs) csapata lesz. A mérkőzésre minden szurkolót szeretettel várunk!