A bajnokság hatodik mérkőzését Érden, a Vörösmarty Gimnázium tornacsarnokában játszottuk. Ellenfelünk nem volt ismeretlen, hiszen a bajnokság előtt egy felkészülési tornán 3:2-re nyertünk ellenük…

DELTA RSE – HERCULES SE 3:1

(23; -23; 21; 16)

A meccs képeit megtekintheted, ha a képre, vagy a szövegre klikkelsz.

Játékvezetők: Ladányi Bence, és Oláh Balázs

Edzők:Dömötör-Mátrai Beáta és Hopkáné Wolf Rita, illetve: Kovács István

A DELTA RSE az alábbi összeállításban lépett pályára:

Végh Angéla, Flach Dóra Angéla, Tombor Szonja, Nagy Blanka, Laub Regina, Csörgi Evelin

Cserék: Darvas Hanna, Tóth Luca, Jakab Boglárka, Hainzmann Rege,Baumann Flóra,, Tóth Luca Liberok: Gál Wanda, Tátrai Zsanett

A Hercules SE az alábbi összeállításban kezdett:

Kiss Virág, Ehmann Kata, Mihajlovic Marina, Kristóf Ramóna, Muhi Laura, Borbély Vivien

Cserék: Földi Luca, Szarvas Luca libero: –

Az első szettet Kis Virág szervájával kezdtük, és egy hosszú labdamenet végén négyes helyről Kristóf Ramóna ütése nyomán megszereztük első pontunkat. A folytatásban mindkéz csapat remekül hajtott, látványos szép és hosszú labdameneteket láthatott a szép számú közönség. A rendkívül szoros végjátékot 23:21-es előnyről elveszítettük, mert nyitásfogadásunk pontatlanná vált, így támadóinkat nem tudta optimális helyzetbe hozni feladónk. Ütőink szinte minden helyzetből az ellenfél remekül mezőnyöző liberója Gál Wandát támadták, aki hibátlanul szolgálta ki csapatát. A harmincadik (!) percben 25:23-ra nyerd a DELTA RSE. 1:0

A második szettre mi nem, míg a hazaiak mestere két helyen változtatott kezdő csapatán. A kezdőbe kerülést Darvas Hanna négy remek szervával meg is hálálta. A továbbiakban szinte minden hazai pontra csak eggyel tudtunk válaszolni, így egyre jobban meglépett az érdi gárda. 14:8-as előnyük egy esetleges újabb szett győzelmet vetített előre. Szerencsére Kiss Virág szervái, és mezőnymunkája nyomán a mi támadásaink is hatásosabbak lettek, sikeresen felzárkóztunk 14:13-ra. Ezt követően a hazai időkérés ellenére a vezetést is sikerült átvennünk, és most a minimális előny megőrizve a huszonkilencedik percben 25:23-ra mi nyertünk, kiegyenlítettük a szettarányt.   1:1

A harmadik szettben 21:20 as vezetésünkig ugyanaz az izgalmas küzdelem folytatódott, mint amit az első két játszmában láttunk. Ekkor Kristóf Ramóna részéről egy szervarontás, majd egy téves játékvezetői ítélet nyomán pontelőnyhöz jutott a hazai csapat. Kovács István azonnal időt kért, igyekezett megnyugtatni játékosait. Kérte, hogy a további játékukban a nyitásfogadásra, és a sebezhető helyek támadására koncentráljanak. A kérést nem sikerült teljesíteni, mert a hazaiak 5-ös számú játékosa Laub Regina szervái megnehezítették csapatunk támadásépítését, ami miatt ütőink ismét hatástalanul támadták az ellenfelet. A lelkes érdiek a közönség bíztatása mellett a szett huszonötödik percében 25:21-re nyertek. 2:1

A negyedik szett elején Darvas Hanna szerváival 5:0-ra meglépett az Érd. Ezt az előnyt jó játékkal tartották is 10:4-ig. Ekkor vendég időkérés után egy időre magára talált a Hercules, és úgy tűnt visszatért a mérkőzésbe. Az ismét hosszadalmas oda-vissza támadások nyomán a szett közepére feljött honvéd csapat, és már csak két pont volt hátránya. A hosszú labdamenetek miatt a vendégek játékosai egyre jobban elfáradtak, nem tudtak koncentrálni, és egyre több támadóhibát vétettek. A szívük még hajtotta őket, remekül küzdöttek, de a pontok egyre jobban szaporodtak a hazai csapatnál. A folytatásban a hazaiak akarata dominált, és a huszonhetedik percben 25:16-ra nyerték a szettet, illetve a meccset.  3:1

A 111 perc tiszta játékidőt hozó mérkőzésen az érdiek kiváló mezőnymunkájukkal, elfárasztották, felőrölték a rutinosabb játékosokból álló Hercules csapatát, akiknek minden igyekezetük ellenére emelt fejjel, de vesztesen kellett elhagynia a pályát.

Jók: Darvas Hanna, Flach Dóra, Végh Angéla, Gál Wanda illetve: Ehmann Kata

Következő bajnoki mérkőzésünket 2018. november 11-én vasárnap a Pécsi Horvát Iskola RE. Ellen játsszuk. A pontos időpont, illetve a mérkőzés helyszíne még bizonytalan.