Hercules SE – Pena Gödöllő RC. 2:3
(16; -18; 22; -22; -5)

Játékvezetők: Adler László, Vigh Andrea
Edzők: Kovács István, illetve: Szabados István és Czímer Attila

A mérkőzés negyedórával később kezdődött, mert a hivatalos bejelentés ellenére, az MRSz Back Office rendszerében a Bárczi Géza Általános Iskola volt kiírva a meccs helyszínének. A vendégek, és a játékvezetők Békásmegyerről siettek át a valós helyszínre, a Szent Benedek iskola Práter utcai, termébe.
A vendégek veretlenül vezetik a tabellát, míg a Hercules az ötödik helyen áll. A Házigazdák előző heti győztes csapatából ketten hiányoztak, így a liberon kívül csak egy csere lehetősége volt Kovács Istvánnak, és a kezdő hatos játékoskeretét, át kellett alakítani. Mindezek ellenére a kitűzött cél a győzelem volt.

A Hercules SE az alábbi összeállításban kezdett:
Kiss Virág, Ehmann Kata, Kristóf Ramóna, Muhi Laura, Földi Luca, Borbély Vivien

Csere:Szarvas Luca libero: Georgopulosz Olympia

A Penta Gödöllői RC alábbi összeállításban lépett pályára:
Bajnóczi Fruzsina Anna, Kump Alíz, Albert Anna, Király Anna Mária, Barta Karolina, Ratkai Panna

Cserék: Sorompó Kinga Ida, Kardos Boglárka Napsugár, Szekeres Dea, Saáry Blanka, Pásztor Hanna Gréta, liberok: Rausch Blanka, Nagy Léna

A Hazai csapat kezdett Kiss Virág nyitásával. Ezt követően három oda-vissza támadást követően Muhi Laura pálya közepére pörgetett ütésével a Hercules szerezte meg az első pontot. A folytatásban a Hercules célirányos szervái, jó blokkjai, és remek mezőnymunkája jelentős, 11:2-es előnyt eredményezett. Ekkorra Szabados István már mindkét idejét kikérte, és cserékkel igyekezett csökkenteni csapatának hátrányát. Ez részben sikerült is, mert 13:10-re felzárkóztak. Hazai időkérés után újra a Honvéd diktálta a tempót, és egyre növelte előnyét. 24:14-nél két játszmalabdát hárítottak a gödöllői fiatalok, de a nagy különbség miatt nem volt esélye az NB I-es junioroknak. A szett a huszonharmadik percében 25:16-ra nyert a Hercules. 1:0

A második szettre egy helyen változtatott játékost, és sort cserélt Szabados István, míg a hazaiak egyet visszaforogtak. Három nullás szériával remekül kezdett a Gödöllő. Ezt a hátrányt hamar ledolgozta a Hercules. Előbb egyenlített, majd 8:6-os vezetést szerzett. A folytatásban a Gödöllő nem adta meg magát, remekül küzdött, jól mezőnyözött, rendre hárította a Hercules Támadásait, és 12:9-re fordított. Innentől óriási csatát vívott a két együttes. A hosszú labdamenetekből legtöbbször a vendégek kerültek ki győztesen, és a szett közepétől a gödöllőiek két-három pontos előnye egyre nőtt. A játék a szett huszonnegyedik percében 25:18-as vendég győzelemmel ért véget. 1:1

A harmadik játszmában ismét nagy csatákat láthattunk. A Hercules ismét jól fogadott, Ehmann Kata pedig remekül szolgálta ki csapatának ütőit. A vendég fiatalok igyekeztek lépést tartani ellenfelükkel, de ez nem olyan jól sikerült, mint az előző szettben. A Hercules 20:15-re ellépett. Pár hazai nyitásfogadási hiba miatt ugyan izgalmasra sikeredett a végjáték, de a szett huszonkettedik percében megérdemelt 25:22-es Hercules győzelem született. 2:1

A huszonhét percig tartó negyedik játszmában mindkét gárda remekül játszott. 19:19-ig óriási labdamenetek végén születtek meg mindkét csapat pontjai. Ezt követően 21:19-re meglépett a Hercules, de egy rossz nyitás után fordult a kocka, remekül centereztek a vendégek, és Király Anna Mária remek szerváival 21:21-nél egyenlítettek. Hazai időkérés, majd csere, következett, de a vendégek tizenhármasa tovább szervált 23:21-ig. Ekkor újabb hazai időkérés után nyitást rontott Király, s esélyt adott a Herculesnek a felzárkózásra. Csapatunk nem tudott élni a lehetőséggel, és 25:22-es vereséget szenvedett. 2:2

A mindössze tíz percig tartó ötödik szett a Hercules rontott szervájával, és vendég ponttal kezdődött. A folytatásban Kump Alíz szervái voltak eredményesek, és 5:0-ra meglépett a Gödöllő. Még volt egy-két honvédos fellángolás, de látszott, hogy fizikailag, és lelkileg elfáradtak. 8:3-as GRC előnynél megtörtént a térfélcsere. 4:11-nél hazai időkérés, majd 5:12-nél csere. E két mozzanat nem zökkentette ki a vendégeket, sőt teljesen felszabadultan játszottak tovább, míg a Hercules csapatának nem sikerültek a támadásai. Az eredmény teljes összeomlás, 5:15-ös szett és meccs vereség. 2:3

A kitűzött cél megvalósítása nem sikerült. Nem sikerülhetett, mert a negyedik szett végére a Hercules játékosai nem csak fizikailag, hanem pszichésen is elfáradtak, nem tudták megvalósítani az addig jól alkalmazott taktikai utasításokat. A Penta GRC csapata különösen a negyedik, illetve az ötödik szett center játékának, és ponterős szerváinak köszönhette azt, hogy 2:1-es szett állásról egyenlíteni, illetve nyerni tudott.
Csapatunk dicséretet érdemel azért, hogy a listavezetőtől pontot vett el, így ők visszaestek a csoport második helyére.

Jók: Ehmann Kata, Kristóf Ramóna illetve: Barta Karolina, Király Anna Mária, Ratkai Panna

Következő mérkőzésünket 2018. november 03-án szombaton 16:00 órai kezdettel az érdi Delta RSE vendégeként játsszuk.