TFSE – Hercules SE 1:3

(-26; 14; -14; -25)

Játékvezetők: Prukner Tibor, Őri Attila

Edzők: Gyurászik Gábor illetve Kovács István

A Győri úti mérkőzés mindkét résztvevője eddig lejátszott három meccséből kettőt megnyert, egyet elveszített. Most a hazai pálya előnyét élvező fiatal lányokból álló TF. állt szemben a több rutinos játékost felvonultató, és két 3:2-es győzelmet kivívó „harcban edzett” vendégcsapattal.

A TFSE az alábbi összeállításban kezdett:

Szarvas Lili, Thuránszky Aliz, Chehelszki Lilla, Dani Laura, Csutorás Bernadett, Bartha Annamária

Cserék: Varga Esztella, Szabó Borbála liberok: Horváth Réka, Varró Dóra

A Hercules SE az alábbi összeállításban lépett pályára:

Kiss Virág, Ehmann Kata, Soós Brigitta, Kristóf Ramóna, Földi Luca, Borbély Vivien

Cserék:Muhi Laura, Mihajlovic Marina, Szarvas Luca libero: Georgopulosz Olympia

Hazai szervával, és egy kemény vendégtámadás „felkapart” védését követő alkarral áttett és a meglepett Herculeses lányok közé a talajra lesett labda hozta meg a TFSE első pontját. A folytatásban már szinte minden labdamenet izgalmas, szép játékot, remek röplabdás csatát hozott. A pontok is szinte felváltva estek. Az adok-kapok játék a végjátékig tartott, amikor két-három pontatlan bejátszást követően nem tudott olyan ponterősen támadni a Hercules, mint annak előtte. 21:18-as hazai előnynél második idejét is kikérte Kovács István. A rövid szünet, a taktikai tanácsok, illetve az ezt követő cserék min-mind eredményesek voltak, mert remekelt, és egyenlíteni tudott a vendégcsapat. A lendületet ismét két gyenge fogadás miatti hazai pontszerzés követte. 24:22-nél többen elkönyvelték a hazai győzelmet. Nem így gondolta viszont a Honvéd csapata. Remekül küzdve előbb egyenlített, majd szett-labdához jutott. A TFSE sem adta fel. Ők is óriási szívvel kétszer is egyenlítettek, de a szett huszonötödik percében 24:26-ra vereséget szenvedtek.  0:1

A tizenkilenc percig tartó második játszmában bekövetkezett minden edző rémálma. Az első szettet megnyerő Hercules csapatára rá sem lehetett ismerni. A szett elején még ugyan vezetett 8:7-re, de ezt követően olyan alapvető hibák következtek, mint a rossz nyitásfogadás, a rossz ütemben, rossz irányban végrehajtott támadások. Mindezek miatt egyre jobban meglépett a TFSE. Két időkérés, és két csere sem segített, mert a hazaiaknál remekül irányított Szarvas Lili, míg Thuránszky Aliz mind a hálónál, mind mezőnyben, mind szervában szinte a hátán vitte győzelembe csapattársait. A házigazdák csapata 25:14-re nyert, és kiegyenlítette a szettarányt.     1:1

A harmadik játszmában ismét a harcos, céltudatos, és veszélyesen szerváló Herculest láttuk. Meggyőző dinamikus játékkal nőttek ellenfelük fölé, és alig húsz perc alatt most Ők győztek 25:14-re.  1:2

A negyedik játékrész úgy kezdődött, ahogy az előző befejeződött. A Hercules remekül dolgozott, és 7:0-ra meglépett. Ekkor úgy tűnt, hogy sima vendéggyőzelmet hoz a folytatás, de nem így történt. Thuránszky Aliz ismét remekül szervált. Több ász értékű adogatásával visszahozta csapatát a meccsbe.  Ezt követően ismét hosszú oda-vissza labdamenetek, hatalmas mezőnymunka folyt mindkét oldalon. A szett közepére 16:14-re vezetett a Honvéd. Ekkor ismét a TFSE 6-os játékosára Thuránszkyra került a nyitás sora. Újabb három ász értékű szerva következett. Szerencsére a vendég időkérés segített a csapaton, most a Hercules pillanatai következtek, és egyenlítettek. 20.20-nál Muhi Laura szerváival hárompontos előnye lett a vendégcsapatnak. Ami ez után következett azt nehéz leírni. Így hát elég csak annyit, hogy 24:22-nél két meccslabdát hárított, és egyenlített a hazai csapat. Újabb honvédos meccslabda és azt is hárítják. Óriási volt a felszültség és a küzdelem mindkét oldalon, és talán ezért volt mindkét oldalon egy-egy olyan pont, hogy két játékos egymásra vár, miközben leesik közéjük a labda. Minden jó, ha jó a vége. Ehmann Kata lebegő szervája nyomán már a negyedik meccslabdájához jutott a Hercules. A következő szerva ugyanolyan veszélyes, de még tud belőle az ellenfél támadni. Viszont a Honvéd most nem hibázik, és a szett huszonhetedik percében 27:25-re megnyeri a szettet, és ezzel a meccset is.   1:3

A 100 perces mérkőzésen, két szettben óriási küzdelmet, hatalmas labdameneteket láthattunk. A Hercules egy nullás vezetése után simán elbukta a második szettet. A harmadik szettben újra magára talált, jó csapatmunkát produkálva megérdemelten szerzett előnyt a vendéggárda. A negyedik szett igaz NB II-es szinten, de a röplabda minden szépségét felvonultatta. Az idegek, és az izmok csatájából a nagyobb rutinnal rendelkező csapat, ha szoros eredménnyel is, de megérdemelten nyert.

Jók: Thuránszky Aliz, Szarvas Lili, illetve: Ehmann Kata, Kiss Virág, Kristóf Ramóna, Soós Brigitta

Következő bajnoki mérkőzésünket 2018. október 28-án vasárnap 11:30-kor a csoport első helyén álló PENTA GÖDÖLLŐI RC. csapata ellen játsszuk.

A meccs helyszíne: 1083 Budapest, Práter utca 11. Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Budapesti Tagintézménye tornaterme.